První velké závody v Rožnově: Beton skate contest 2017

V sobotu 27. 5. bylo v rožnovském skateparku od rána rušno. Na 1. ročník skateboardových závodů Beton Skate Contest se přihlásilo 63 riderů a v jedenáct hodin dopoledne se mohly odstartovat první jízdy. V kategorii Street změřilo své síly 42 jezdců, v Bowlu si to „rozdalo“ 21 závodníků a porota měla co dělat, aby spravedlivě rozdělila body.

Mezinárodní účast zajistili rideři ze Slovenska a Polska. Mezi oceněné závodníky se rozdělily prize money 18.000 Kč a věcné ceny od sponzorů v hodnotě 30.000 Kč.

IMG_8952

V bowlu si pro první místo dojel devatenáctiletý Przemyslaw Hippler z polských Popzlovic z týmu Locals Skateboards. Ondra Havran z Valašského Meziříčí obsadil s jistotou druhou příčku a třetí místo si doslova vylétal domácí Ondra Filípek. Krásné lajny předvedl čtvrtý Jakub „Droždí“ Dreser z Prahy i pátý Mateas Okula z Krakowa. Do finálových jízd se probojovaly i skejtové legendy – šestý Martin Jurášek z Havířova a sedmý Honza „Pavouk“ Tomšovský z Hradce Králové.

IMG_8623

Street ovládl osmnáctiletý Štěpán Bareš z Prahy, který v závodě reprezentoval Darkslide.cz a Charge skateboards. Druhé místo si vyjel Petr Kopka z Kyjova, třetí místo sebral polský rider Adrezev Bwiatek z Krakowa. Tým Picnicskateshop.cz z Uherského Hradiště reprezentovali Jiří Houka a Michal Jež a podělili se o čtvrtou a pátou příčku, šestý dojel vítěz kategorie Bowl, polský rider Przemyslav Hipller. Best trick celého dne byl jednoznačně bs lipslide transfer na lomeném railu od Jiřího Houky.